array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
FizjoMore > Blog > Problemy intymne mężczyzn > Ból jąder – leczenie fizjoterapią urologiczną

Ból jąder – leczenie fizjoterapią urologiczną

Ból jąder – leczenie fizjoterapią urologiczną
Sara Moraczewska sty 22, 2024

Fizjoterapia urologiczna jest nieinwazyjnym sposobem leczenia bólu jądra, bólu podbrzusza i dolegliwości z nich związanych. Przeczytaj, jak wygląda leczenie wykonane przez fizjoterapeutę.

Objawy bólu jądra

Nadmierne napięcie mięśni dna miednicy (mięśni krocza) u mężczyzn może objawiać się jako:

  • ból jądra,
  • ból kłujący jądra
  • promieniowanie do jądra lewego lub prawego
  • wrażenie ucisku jąder
  • uczucie podciąganie jąder
  • uczucie napięcia w jądrach

Dolegliwości jąder mogą występować z różnym nasileniem w ciągu dnia, zazwyczaj nasilają się przy długotrwałym siedzeniu, ustępuje gdy się rozruszasz. Siedzenie powoduje ucisk na mięśnie krocza.

Fizjoterapia urologiczna mężczyzn - Lublin i okolice Skuteczne leczenie problemów intymnych mężczyzn za pomocą fizjoterapii urologicznej. Zapraszamy do gabinetu fizjoterapii FizjoMore. tel: 690 403 304 Umów wizytę online

Kiedy nasila się ból lewego i prawego jądra?

Dyskomfort w jądrach szczególnie nasila się podczas jazdy samochodem.

Im dłużej siedzisz, tym dłużej Twoje mięśnie dna miednicy (mięśnie w kroczu) narażone są na bezruch i niedotlenienie w konsekwencji czego, może pojawić się ból. Wpływ na ból ma może mieć też fakt spożycia alkoholu.

Czasem jednak ból jądra wzmaga się po wysiłku, po ćwiczeniach (szczególnie ćwiczeniach z obciążeniem lub po wzmożonej aktywności seksualnej (wytrysku, seksie lub masturbacji).

Fizjoterapia urologiczna w leczeniu bólu jąder (promieniowania do jądra)

Fizjoterapia dysponuje kilkoma sposobami leczenia bólu jąder.

1. Terapia manualna

Rozluźnienie napiętych tkanek w miednicy i w całym ciele, które stoją na przeszkodzie do dobrej pracy mięśni miednicy. Ponadto wykonywane są też techniki na ogólne wyciszenie układu nerwowego (na klatce piersiowej, podpotylicy czy splocie słonecznym), tak aby organizm wyszedł z tendencyjnego napięcia mięśni krocza.

Więcej w ofercie: Terapia manualna Lublin

2. Ćwiczenia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla)

Na bóle jąder mogą pomóc ćwiczenia mięśni dna miednicy (Kegla). Mięśnie dna miednicy to grupa mięśni znajdująca się w miednicy, między moszną a odbytem jest ich środek, zwany środkiem ścięgnistym krocza. Fizjoterapeuta uczy jak właściwie napiąć i rozluźnić mięśnie w odbycie i przy nasadzie członka. Przy objawach bólowych w jądrach najtrudniej pacjentom jest właściwie rozluźnić mięśnie i to jest przyczyną dolegliwości. Wtedy mówimy o nadmiernie napiętych mięśniach dna miednicy, które świadomymi ćwiczeniami połączonymi z terapią manualną można naprawić. Dobieram zawsze trening indywidualnie do pacjenta, uczę ćwiczeń, wyłapuję błędy w ćwiczeniach i w wybranych przypadkach zalecam wykonanie zabiegu Biofeedbacku, szerzej opisuję go tutaj: Artykułu o Biofeedbacku. Ważna też jest kontynuacja ćwiczeń w warunkach domowych po uprzednim instruktażu.

3. Zalecenia

Analizuję styl życia pacjenta w poszukiwaniu czynników zakłócających prawidłową pracę miednicy (przeciążenia, postawa ciała, za mała lub za duża aktywność fizyczna i inne). Zalecam ćwiczenia mięśni dna miednicy do domu. Rozciąganie (joga) na mięśnie miednicy, uda, pośladka, kręgosłupa mogą pomóc zwalczyć ból jąder, co też często polecam pacjentom.

Ile terapii trzeba żeby wyleczyć ból jądra?

Fizjoterapia na bóle (dyskomfort) jąder przynosi efekty zazwyczaj po kilku tygodniach, czasem dłużej, ponieważ jest to proces zależny od wielu czynników. Na terapii analizuję styl życia pacjenta i jego problemy zdrowotne żeby ustalić plan terapii.

Leczenie bólu jądra w Lublinie realizujemy w gabinecie FizjoMore, umów wizytę online.

5/5 - (7 votes)

Inni czytali również:

Sara Moraczewska lut 01, 2024
Neuralgia nerwu sromowego u mężczyzn – leczenie fizjoterapią

Neuralgia nerwu sromowego u mężczyzn – leczenie fizjoterapią

W dzisiejszym artykule opowiemy, czym jest neuralgia nerwu sromowego u mężczyzn? Jak wygląda leczenie neuralgii za pomocą nieinwazyjnej fizjoterapii urologicznej?

więcej
Sara Moraczewska lut 01, 2024
Jak leczyć hemoroidy u mężczyzn fizjoterapią?

Jak leczyć hemoroidy u mężczyzn fizjoterapią?

Fizjoterapia urologiczna jest nieinwazyjnym sposobem leczenia hemoroidów. Przeczytaj, jak wygląda leczenie wykonane przez fizjoterapeutę.

więcej
Sara Moraczewska lut 01, 2024
Jak leczyć zaparcia u młodych i starszych mężczyzn fizjoterapią?

Jak leczyć zaparcia u młodych i starszych mężczyzn fizjoterapią?

Zaparcie to stan charakteryzujący się trudnościami lub nieregularnością w wypróżnianiu. Osoby cierpiące na zaparcia mogą doświadczać uczucia dyskomfortu, wzdęć, a także odczuwać trudności w usuwaniu kału. Fizjoterapia urologiczna jest ...

więcej
Sara Moraczewska sty 29, 2024
Ból odbytu – jak leczyć fizjoterapią?

Ból odbytu – jak leczyć fizjoterapią?

Fizjoterapia urologiczna jest nieinwazyjnym sposobem leczenia bólu odbytu i dolegliwości z nich związanych. Przeczytaj, jak wygląda leczenie bólu odbytu wykonane przez fizjoterapeutę.

więcej

Zapraszamy do gabinetu

Napisz lub zadzwoń, a przygotujemy dla Ciebie profesjonalną terapię.
Adres: ul. Kawaleryjska 10
20-552 Lublin
Centrum Medyczne Tulipan