array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
FizjoMore > Blog > Problemy intymne mężczyzn > Leczenie bólu krocza u mężczyzn fizjoterapia urologiczną

Leczenie bólu krocza u mężczyzn fizjoterapia urologiczną

Leczenie bólu krocza u mężczyzn fizjoterapia urologiczną
Sara Moraczewska sty 08, 2024

Fizjoterapia urologiczna jest nieinwazyjnym sposobem leczenia bólu krocza i dolegliwości z nich związanych. Przeczytaj, jak wygląda leczenie wykonane przez fizjoterapeutę.

Fizjoterapia urologiczna mężczyzn - Lublin i okolice Skuteczne leczenie problemów intymnych mężczyzn za pomocą fizjoterapii urologicznej. Zapraszamy do gabinetu fizjoterapii FizjoMore. tel: 690 403 304 Umów wizytę online

Objawy nadmiernego napięcia mięśni krocza u mężczyzn

Nadmierne napięcie mięśni dna miednicy (mięśni krocza) u mężczyzn może objawiać się jako:

  • ból krocza,
  • ból prostaty lub pod prostatą
  • ból między moszną a odbytem
  • wrażenie ucisku w kroczu,
  • dyskomfort w kroczu
  • uczucie gulki (kulki) w kroczu za jądrami lub przy odbycie
  • uczucie ucisku w kroczu
  • pieczenie, palenie w kroczu
  • ból środka ścięgnistego krocza
  • wzmożona potliwość krocza

Ból krocza może występować z różnym nasileniem w ciągu dnia, zazwyczaj nasila się przy długotrwałym siedzeniu, ustępuje gdy się rozruszasz. Siedzenie powoduje ucisk na mięśnie krocza. Ból krocza szczególnie nasila się podczas jazdy samochodem. Im dłużej siedzisz, tym dłużej Twoje mięśnie dna miednicy (mięśnie w kroczu) narażone są na bezruch i niedotlenienie w konsekwencji czego, może pojawić się ból. Wpływ na ból może mieć też fakt spożycia alkoholu.

Czasem jednak ból krocza wzmaga się po wysiłku, treningu, po ćwiczeniach (szczególnie ćwiczeniach z obciążeniem lub po aktywności seksualnej (wytrysku, seksie lub masturbacji).

Leczenie bólu krocza (między moszną a odbytem)

Najpierw należy odpowiedzieć na pytanie czy jest bakteryjne zapalenie prostaty czy niebakteryjne. Jak je odróżnić? Wykonując badania o których pisze tutaj: leczenie niebakteryjnego zapalenia prostaty.

Jeśli nie ma bakterii, prostata (gruczoł krokowy) nie jest w przeroście czy zapaleniu, a dalej odczuwasz ucisk w kroczu to przyczyną może być nadmierne napięcie mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) w kroczu.

Fizjoterapia urologiczna w leczeniu bólu krocza (napięcia krocza)

Fizjoterapia dysponuje kilkoma sposobami leczenia bólu krocza:

Terapia manualna

Rozluźnienie napiętych tkanek w miednicy i w całym ciele, które stoją na przeszkodzie do dobrej pracy mięśni miednicy. Ponadto wykonywane są też techniki na ogólne wyciszenie układu nerwowego (na klatce piersiowej, podpotylicy czy splocie słonecznym), tak aby organizm wyszedł z tendencyjnego napięcia mięśni krocza.

Więcej: Terapia manualna Lublin

Ćwiczenia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla)

Na bóle krocza mogą pomóc ćwiczenia mięśni dna miednicy (Kegla). Mięśnie dna miednicy to grupa mięśni znajdująca się w miednicy, między moszną a odbytem jest ich środek, zwany środkiem ścięgnistym krocza. Fizjoterapeuta uczy jak właściwie napiąć i rozluźnić mięśnie w odbycie i przy nasadzie członka.

Przy objawach bólowych w kroczu najtrudniej pacjentom jest właściwie rozluźnić mięśnie i to jest przyczyną dolegliwości. Wtedy mówimy o nadmiernie napiętych mięśniach dna miednicy, które świadomymi ćwiczeniami połączonymi z terapią manualną można naprawić. Dobieram zawsze trening indywidualnie do pacjenta, uczę ćwiczeń, wyłapuję błędy w ćwiczeniach i w wybranych przypadkach zalecam wykonanie zabiegu Biofeedbacku. Ważna też jest kontynuacja ćwiczeń w warunkach domowych po uprzednim instruktażu.

Zalecenia fizjoterapeuty na ból krocza

Analizuję styl życia pacjenta w poszukiwaniu czynników zakłócających prawidłową pracę miednicy (przeciążenia, postawa ciała, za mała lub za duża aktywność fizyczna i inne). Zalecam ćwiczenia mięśni dna miednicy do domu. Rozciąganie na mięśnie miednicy, uda, pośladka, kręgosłupa mogą pomóc zwalczyć ból krocza, co też często polecam pacjentom.

Ile terapii trzeba żeby wyleczyć ból krocza u mężczyzny?

Fizjoterapia na bóle (dyskomfort) krocza u mężczyzn przynosi efekty zazwyczaj po kilku tygodniach, czasem dłużej, ponieważ jest to proces zależny od wielu czynników. Na terapii analizuję styl życia pacjenta i jego problemy zdrowotne żeby ustalić plan terapii. Leczenie bólu krocza w Lublinie realizujemy w gabinecie FizjoMore, umów wizytę online.

5/5 - (7 votes)

Inni czytali również:

Sara Moraczewska lut 01, 2024
Neuralgia nerwu sromowego u mężczyzn – leczenie fizjoterapią

Neuralgia nerwu sromowego u mężczyzn – leczenie fizjoterapią

W dzisiejszym artykule opowiemy, czym jest neuralgia nerwu sromowego u mężczyzn? Jak wygląda leczenie neuralgii za pomocą nieinwazyjnej fizjoterapii urologicznej?

więcej
Sara Moraczewska lut 01, 2024
Jak leczyć hemoroidy u mężczyzn fizjoterapią?

Jak leczyć hemoroidy u mężczyzn fizjoterapią?

Fizjoterapia urologiczna jest nieinwazyjnym sposobem leczenia hemoroidów. Przeczytaj, jak wygląda leczenie wykonane przez fizjoterapeutę.

więcej
Sara Moraczewska lut 01, 2024
Jak leczyć zaparcia u młodych i starszych mężczyzn fizjoterapią?

Jak leczyć zaparcia u młodych i starszych mężczyzn fizjoterapią?

Zaparcie to stan charakteryzujący się trudnościami lub nieregularnością w wypróżnianiu. Osoby cierpiące na zaparcia mogą doświadczać uczucia dyskomfortu, wzdęć, a także odczuwać trudności w usuwaniu kału. Fizjoterapia urologiczna jest ...

więcej
Sara Moraczewska sty 29, 2024
Ból odbytu – jak leczyć fizjoterapią?

Ból odbytu – jak leczyć fizjoterapią?

Fizjoterapia urologiczna jest nieinwazyjnym sposobem leczenia bólu odbytu i dolegliwości z nich związanych. Przeczytaj, jak wygląda leczenie bólu odbytu wykonane przez fizjoterapeutę.

więcej

Zapraszamy do gabinetu

Napisz lub zadzwoń, a przygotujemy dla Ciebie profesjonalną terapię.
Adres: ul. Kawaleryjska 10
20-552 Lublin
Centrum Medyczne Tulipan